motyl
[Rozmiar: 382634 bajtów]

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000415538

Nasze Dyplomy

dyplomy

Dyplomy, podziękowania, certyfikaty czyli wszystko czym chcielibyśmy się pochwalić!

Więcej…

Nasza Świetlica

kredki

Świetlica mieszcząca się przy Urzędzie Gminy otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00.

Więcej…

Zbiórka makulatury

segregacja śmieci

Macie stare gazety, książki, zeszyty, które zagracają Wam piwnicę i nie są potrzebne? Przynieście je do Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Bądźcie „eko“.

Więcej…
  1. 8 Rajd Rowerowy - Wokół Wigier

   Wigierski Park Narodowy to jeden z największych polskich parków, szczycący się aż 42 jeziorami w swoich granicach. W czasie gdy wszyscy szturmują Mazury, dosłownie kilkadziesiąt kilometrów dalej można znaleźć spokój, piękną dziką przyrodę i wspaniałe tereny do aktywnej turystyki.

   Wigierski Park Narodowy przygotował naprawdę godny polecenia szlak - zaznaczona na zielono, 41-kilometrowa trasa ,,Wokół Wigier” pozwala okrążyć całe jezioro Wigry i naprawdę docenić piękno parku. Na trasie wokół jeziora Wigry znaleźliśmy wiele interesujących miejsc, gdzie warto zrobić postój. Na uwagę zasługiwały między innymi:

   * punkt widokowy na jezioro Wigry w Bryzglu

   * wieża widokowa w Kruszniku oraz w Starym Folwarku

   * dzika plaża Piaski znajdująca się pomiędzy miejscowościami Czerwony Folwark oraz Rosochaty Róg

   * Baza rybacka Wigierskiego Parku Narodowego z wystawą "Historia i tradycja rybołówstwa nad Wigrami" w Czerwonym Folwarku

   * Klasztor w Wigrach

   * Muzeum Wigier w Starym Folwarku

   * Wigierska Kolej Wąskotorowa w miejscowości Płociczno W sumie zrobiliśmy 50 km.

   Stowarzyszenie zostało założone w 2011 roku w Łysych i od tamtego czasu aktywnie włącza się w aktywizację lokalnej społeczności poprzez uprawianie turystyki oraz uprawiania różnego rodzaju sportu. W 2018 roku stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu „Aktywnie i z Uśmiechem”, które w swoich celach ma poszerzenie uprawiania turystyki i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności.

   8 Rajd Rowerowy – Wokół Wigier upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie. Liczba uczestników rajdu w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz z zachowaniem ogólnych warunków bezpieczeństwa została określona na 20 osób. W tym roku rajd został objęty patronatem przez Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego. Rajdy są dedykowany tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia.

  2. I Miejsce W Ogólnopolskim Konkursie Rowerowym

   Zakończyła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu “Twoja ulubiona trasa rowerowa” organizowanego przez portal Clicktrans. Wyłoniono w nim 16 najciekawszych tras w Polsce, jedna z nich wiedzie przez gminę Łyse.

   I miejsce w konkursie „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie mazowieckim” promuje Kurpie na terenie gminy Łyse oraz Myszyniec. Droga prowadzi kolejno przez Łyse - Lipniki – Wykrot – Myszyniec – Krysiaki – Zalas – i na koniec wraca do Łysych.

   Rowerowe podróże towarzyszą nam już od dłuższego czasu. Dlatego wspólnie ze znajomymi założyliśmy grupę Aktywnie i z Uśmiechem (można nas znaleźć na Facebooku), dzięki której możemy pokonywać i poznawać wiele pięknych szlaków rowerowych w Polsce. Razem przejechaliśmy Jezioro Czorsztyńskie, poznaliśmy wiele pięknych fragmentów ścieżki rowerowej R10 ze Świnoujścia, przez Hel aż do rosyjskiej granicy. Zachwycaliśmy się ścieżkami rowerowymi Green Velo w Augustowie, Białymstoku, Łomży oraz Białowieży. Objechaliśmy dookoła Jezioro Śniardwy. W ostatnim czasie w pomoc w realizacji naszych rowerowych planów, włączył się Wójt Gminy Łyse Pan Grzegorz Fabiszewski. Dzięki właśnie tej pomocy mogliśmy odnieść ogólnopolski sukces.

   Jednak żeby mieć siłę i wytrzymałość na tak wielu szlakach rowerowych, trzeba mieć dobre miejsce do codziennych treningów. Dlatego chcielibyśmy Wam przedstawić jedną z naszych ulubionych tras rowerowych, na których możecie nas spotkać. Jest to trasa zwycięska w ogólnopolskim konkursie rowerowym.

   Trasę nazwaliśmy „Kurpiowskie Sacrum”, została określona na około 50 km, wiedzie bocznymi, mało uczęszczanymi drogami. Stanowi ona pętlę przez gminę Łyse oraz Myszyniec. Składa się z 7 miejsc odniesienia, którymi są wszystkie kościoły gminy Łyse, miejsce objawień w Wykrocie oraz bazylika mniejsza w Myszyńcu. Nasza ulubiona trasa rowerowa w całości znajduje się w województwie mazowieckim, na pograniczu z województwem podlaskim i warmińsko-mazurskim.

  3. 7 Rajd Rowerowy - Puszcza Augustowska

   Trasa wycieczki rozpoczęła się w centrum Augustowa, przy kolumnie Zygmunta Augusta – założyciela miasta, i biegła wzdłuż brzegów trzech jezior, leżących na szlaku Kanału Augustowskiego. To zbudowany w latach 1824–39 i wpisany do rejestru zabytków, ponad 100-kilometrowy, transgraniczny szlak wodny. Pierwszy odcinek trasy prowadził ulicą Mostową, przecinał kanał i dalej, ciągnął się wzdłuż niego bulwarem, obok pomnika Żołnierzy Wyklętych, zmierzał w kierunku plaży miejskiej, amfiteatru i wyciągu nart wodnych. Na obrzeżach miasta trasa przecięła Klonownicę, najkrótszą, bo liczącą zaledwie kilkaset metrów, żeglowną rzekę w Polsce, i skręciła w prawo, na niebieski szlak prowadzący wzdłuż jeziora Białe. W położonej dalej na trasie Studzienicznej odwiedziliśmy sanktuarium maryjne, którego początki sięgają XVIII w. Kościół został zbudowany w miejscu dawnej pustelni, na wyspie, którą pod koniec XIX w. połączono groblą ze stałym lądem. W sumie zrobiliśmy 34 km.

   W tym roku pomoc w organizacji rajdu otrzymaliśmy od Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego.

  4. Skalne Miasto i Śnieżka

   Realizując swoje cele statutowe Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w ramach projektu Aktywnie i z Uśmiechem zrealizowało wydarzenie sportowe pod nazwą „Śnieżka + Skalne Miasto Adršpach i Teplické Skály”. W trakcie wydarzenia sportowego każdy uczestnik mógł rozwinąć swoją wiedzę podczas trzech bloków tematycznych: medycznym, żywieniowym i treningowym.

   Realizację wydarzenia sportowego przeprowadzono w Skalnych Miastach w Czechach. Adrspach i Teplice to piękne, zbudowane z piaskowca, z monumentalnymi ścianami sięgającymi 100 metrów tak zwane Skalne Miasta. Znaleźć tu można również wodospady, szmaragdowe jezioro i pejzaże zapierające dech w piersiach.

   Druga część wydarzenia przeprowadzono w warunkach jesienno-zimowych zdobywając najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Pierwsze opady śniegu w wyższych partiach Karkonoszy, jeszcze nie były na tyle intensywne, aby znacznie miały utrudniać chodzenie po górach. W niższych partiach piękne słońce i sięgające wielu kilometrów górskie panoramy kolorowej złotej jesieni, a bliżej Śnieżki zamiecie śnieżne, podejście szczytowe w zimowych warunkach oraz fenowy wiatr. Po dniu spędzonym na górskich szlakach, ciepła rozgrzewająca herbata w termosie - tak w skrócie można opisać karkonoskie atrakcje, których jesienną porą jest w tych niesamowitych górach całkiem sporo. Jesień w Karkonoszach jest wyjątkowa. Bardzo często zdarza się, że przez wiele chwil możemy na szlaku nie spotkać nikogo, a jedynym naszym towarzyszem jest halny wiatr.

   W trakcie trekkingu poznaliśmy: Skalne Miasta w Czechach (Adršpašske-Skály i położone kilka kilometrów dalej Teplické Skály). Śnieżkę - Sudecką królową, dominująca wybitnie nie tylko ponad same Karkonosze, ale i wszystkie okoliczne pasma i masywy. Najwyższa góra Czech. Korona Gór Polski. Liczący 1602 metry szczyt najwyższej góry w Karkonoszach jest też najwyższym poza Tatrami i Babią Górą wzniesieniem w Polsce. Kościół Wang jest to średniowieczna drewniana świątynia która stanowi największą atrakcję Karpacza. Trasa zrealizowanego wydarzenia wyniosła ponad 40km górskiej wędrówki.

   Stowarzyszenie zostało założone w 2011 roku w Łysych, i od tamtego czasu aktywnie włącza się w aktywizację lokalnej społeczności poprzez uprawianie turystyki oraz uprawiania różnego rodzaju sportu. W 2018 roku stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu „Aktywnie i z Uśmiechem”, które w swoich celach ma poszerzenie uprawiania turystyki i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności. Trekkingi górskie organizuje od 2019 roku. Do tej pory wspólnie zdobyliśmy Gęsią Szyję, Szpiglasowy Wierch, Giewont, Czerwone Wierchy, Koronę Gór Polski Turbacz oraz najwyższy szczyt Czech – Śnieżkę. Odwiedziliśmy również pieszo Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów, Gubałówkę, krawędź Wielkiego i Małego Stawu Karkonoszy. W tym roku pomoc w organizacji wydarzenia sportowo trekkingowego otrzymaliśmy od Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego. To dzięki zaangażowaniu Pana Wójta i jego zainteresowaniu potrzebami lokalnej organizacji pozarządowej, możemy realizować nasze społeczne wyzwania, zwłaszcza w tak trudnym okresie. Wydarzenie było dedykowane tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia.

   Wydarzenie pod nazwą: Śnieżka + Skalne Miasto Adršpach i Teplické Skály odbyło się w dniach 16-19 październik 2020r. w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie. Liczba uczestników w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz z zachowaniem ogólnych warunków bezpieczeństwa została określona na 32 osoby.

  5. VI Rajd Rowerowy - Białowieża

   Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz szósty zorganizowało rajd rowerowy, tym razem 30 sierpnia 2020r. przez Park Narodowy w Białowieży.

   Trasa zrealizowanego rajdu przebiegała przez Białowieżę – Park Pałacowy – Rezerwat Pokazowy Żubrów – Stara Białowieża – Białowieżę. W sumie zrobiliśmy 21 km.

   W trakcie rajdu poznaliśmy:

   * Najciekawsze obiekty w Białowieży, zwiedziliśmy cerkiew Św. Mikołaja, poznaliśmy ciekawą zabudowę drewnianą Białowieży, zabytkowy Park Pałacowy i Dyrekcyjny;

   * Rezerwat Pokazowy Zwierząt, w obszernych zagrodach obserwowaliśmy typowe zwierzęta Puszczy Białowieskiej: koniki polskie, żubry, żubronie, jelenie, sarny, łosie, dziki i wilki oraz poznaliśmy ich zwyczaje;

   * Starą Białowieżę, zwiedziliśmy Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich z kilkusetletnimi dębami, podziwialiśmy przyrodę doliny rzeki Łutowni.

   W organizację poprzednich rajdów zawsze włączał się samorząd gminy Łyse. W tym roku pomoc w organizacji rajdu otrzymaliśmy od Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego. Rajdy są dedykowany tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia.

   VI Rajd Rowerowy - Białowieża upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie. Liczba uczestników rajdu w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz z zachowaniem ogólnych warunków bezpieczeństwa została określona na 26 osób.

  6. IV Edycja Konkursu "Edukujemy - Pomagamy"

   Pragniemy poinformować że wzięliśmy udział w IV Edycji Konkursu „Edukujemy – Pomagamy”.

   Udział w konkursie był możliwy tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu. Przez ponad 6 lat zbieraliśmy baterie. Nasze pudełka były rozstawione w Urzędzie Gminy Łyse oraz w Centrum Medycznym w Łysych.

   Wszystkie zebrane baterie przekazaliśmy bezpłatnie firmie Reba S.A., która zakupiła i przekazała sprzęt rehabilitacyjny do organizacji zajęć terapeutycznych oraz komputerowy placówkom prowadzonym przez Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina”. Sprzęt rehabilitacyjny trafił m.in. do ośrodka w Przasnyszu.

   Serdecznie dziękujemy za udział w tym wieloletnim przedsięwzięciu!!!

  7. Spotkanie ze Świętym Mikołajem

   15 grudnia 2018 roku odbyło się coroczne spotkanie choinkowe członków Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. Tym razem wydarzenie zorganizowano w zimowo bajkowej scenerii w Szczyrku. Po całodziennym podnoszeniu swoich umiejętności w sportach zimowych jakimi niewątpliwie są narty i snowboard, a także po poznawaniu góralskiej tradycji oraz kulinariach, wieczorem przyszedł czas na długo wyczekiwane przez dzieci wydarzenie. Głównym upragnionym elementem było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który oczywiście grzecznym dzieciom przyniósł prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich członków naszego stowarzyszenia, a niektórzy już nie będą się mogli doczekać kolejnej Jego wizyty.

   W imieniu stowarzyszenia i wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy firmie SPS HANDEL S.A. właścicielowi sklepu PRIM w Łysych za pomoc w spełnieniu marzeń naszych dzieci!

  8. Odkręcamy Dla Kacpra

   06 września 2018 przekazaliśmy kolejną paczkę nakrętek. W sumie udało się nam zebrać już przez cały okres naszej działalności około 230 kilogramów nakrętek.

   Tym razem zebranymi plastikowymi korkami wsparliśmy akcję "Odkręcamy Dla Kacpra". Kacperek to dziewięcioletni chłopiec, który cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Wymaga rehabilitacji i leczenia. Mama Kacpra, Agnieszka Nałęcz, zwraca się o pomoc do wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć chorego chłopca w walce z chorobą.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]
  9. Więcej informacji...
  10. IV Turniej FIFA - Liga Narodów

   Zakończenie wakacji w gminie Łyse zwieńczył IV Turniej FIFA – Liga Narodów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” oraz GOKSiR w Łysych. Turniej był przeznaczony dla uczniów z gminy Łyse w wieku szkolnym. Rozgrywki odbyły się 1 września w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych. Turniej był rozgrywany na konsoli PlayStation 4 oraz grze FIFA 18. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zawodnicy chętnie komunikowali się z organizatorem drogą elektroniczną, wymieniali uwagi i chwalili się osiągnięciami. E-sport jest bardzo popularną dyscypliną w której duże sukcesy osiągają zawodnicy z Polski. W wielu turniejach e-sportowych na świecie jedną z najpopularniejszych gier jest seria FIFA.

   Zwycięzcą turnieju i I miejsce zajął Marcel Ogniewski, który wszystkie mecze rozegrał reprezentacją Francji. II miejsce zajął Kubeł Piotr (reprezentacja Belgii), natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Parzych Karol również w barwach reprezentacji Francji. Nagrody ufundowała Kurpiowska Kraina w Wykrocie oraz Pan Mirosław Augustyniak z WORD Ostrołęka.

  11. Mecz Jagiellonia - Legia /// Lodowisko & Łyżwy

   Plan wycieczki

   27 październik (sobota)

   13:30 Wyjazd z Łysych

   14:00 Ostrołęka

   14:30 Łomża

   16:30 - 18:00 Lodowisko

   18:30 - 19:30 KFC

   20:30 - 22:00 Mecz Jagiellonia - Legia

   24:00 Ostrołęka

   0:30 Powrót do Łysych

  12. Galindia & Park Wodny Tropikana w Mikołajkach

   Plan wycieczki: 26-08-2018r.

   11:50 Wyjazd z Ostrołęki

   12:25 Wyjazd z Łysych

   13:30 - 15:00 Galindia

   16:00 - 18:00 Park Wodny Tropikana w Mikołajkach

   18:30 - 19:30 Słoneczny Port - Restauracja

   21:00 Powrót do Łysych

   21:30 Powrót do Ostrołęki

  13. www.usmiechdzieci.cba.pl

   Informujemy, że nasza strona zmienił adres internetowy. Wszelkie informacje o naszej działalności można uzyskać pod nowym adresem www.usmiechdzieci.cba.pl

   Zapraszamy do odwiedzania nas!!!

  14. Palma Kurpiowska 2018

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych odniosło kolejny sukces w XLIX Konkursie Palmy Kurpiowskiej 2018. Palma została wyróżniona przez komisję konkursową z uwagi na wysoki poziom artystyczny.

   Zgłaszanych Palm urok i okazałość sprawia, że już od 49 lat organizowane są konkursy w Łysych. Artyzm ich wykonania i wysokość podtrzymuje tradycję, zachęcając zainteresowanych do jej kultywowania i starań by nie zaginął dawny kunszt wyrabiania palm. Kurpiowskie palmy są bardzo bogato zdobione kwiatami z kolorowej bibuły. Komisja uwzględniała sposób zdobienia, dobór kwiatów i kolorów.

   Niezwykła staranność wykonania w połączeniu z wrażliwością estetyczną twórców spowodowało, że palmy kurpiowskie są dziełem sztuki godnym najwyższego uznania.

  15. Park Wodny w Druskiennikach

   Plan wycieczki: 10-06-2018r.

   8:20 Wyjazd z Ostrołęki

   9:00 Wyjazd z Łysych

   13:00 – 17:00 Park Wodny w Druskiennikach (4h)

   18:30 - 19:30 Kolacja na granicy Polskiej w miejscowości Hojny Mejera

   22:00 Powrót do Łysych

  16. Nakrętki Dla Dzielnej Hani

   03 marca 2018 przekazaliśmy kolejną paczkę nakrętek. W sumie udało się nam zebrać już przez cały okres naszej działalności około 200 kilogramów nakrętek.

   Tym razem wsparliśmy Hanię Lewandowską z Ostrołęki która urodziła się z krótszą nóżką. Przypadek Hani należy do najrzadszych i najtrudniejszych do leczenia.

   „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” - Jan Paweł II.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  17. III Turniej FIFA - Russia 2018

   Zakończenie ferii zimowych w gminie Łyse zwieńczył III Turniej FIFA – Russia 2018. Turniej był przeznaczony dla uczniów z gminy Łyse w wieku szkolnym. Rozgrywki odbyły się 27 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych. Turniej był rozgrywany na konsoli PlayStation 4 oraz grze FIFA 18. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zawodnicy chętnie komunikowali się z organizatorem drogą elektroniczną, wymieniali uwagi i chwalili się osiągnięciami. E-sport jest bardzo popularną dyscypliną w której duże sukcesy osiągają zawodnicy z Polski. W wielu turniejach e-sportowych na świecie jedną z najpopularniejszych gier jest seria FIFA.

   Zwycięzcą turnieju i I miejsce zajął Pupek Jakub który wszystkie mecze rozegrał reprezentacją Belgii. II miejsce zajął Kubeł Piotr (reprezentacja Francji), natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Parzych Karol również w barwach reprezentacji Francji. Nagrody i dyplomy wręczyła w imieniu Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” Pani Sylwia Chojnowska oraz Pani Danuta Szulc z GOKSiR w Łysych.

  18. Konkurs Kulinarny - Weki na Zimę

   W sobotę 20.01.2018r podczas Kominków Kurpiowskich organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łysych odbyła się kolejna edycja kulinarnego konkursu – Weki na Zimę.

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” stanęło ramię w ramię wraz z kołami Gospodyń Wiejskich gminy Łyse ze swoimi specjałami. Weki stowarzyszenia okazały się strzałem w dziesiątkę i zajęły pierwsze miejsce w konkursie. Komisja konkursowa podkreśliła, że ze względu na walory smakowe, regionalność i estetykę podania dania zdecydowanie zasłużyły na pierwsze miejsce.

   Konkurs kulinarny organizowany jest od kilku lat. Stowarzyszanie co roku zajmuje prestiżowe pierwsze miejsce w konkursie. Cieszymy się bardzo, że nasze kurpiowskie potrawy wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami cieszą się popularnością. Już nie możemy doczekać się kolejnego konkursu, aby ukazać nowe obszary smakowe Kurpi.

  19. Planetarium Niebo Kopernika & Zimowy Narodowy

   Plan wycieczki: 10-03-2018r.

   9:00 Wyjazd z Łysych

   11:30 – 12:15 McDonald ’s Zegrze

   13:00 – 14:20 Planetarium Niebo Kopernika (CNK) + seans Astronauta 3D

   16:30 – 17:45 Zimowy Narodowy - Lodowisko B (największe)

   18:30 – 19:30 McDonald ’s Zegrze lub Burger King Marki lub KFC Modlińska

   22:00 Powrót do Łysych

  20. III Turniej FIFA - Russia 2018

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  21. Spotkanie Choinkowe

   15 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych odbyło się coroczne spotkanie choinkowe członków Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” i Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych. Wychowankowie świetlicy wprowadzili gości w nastrój świąt Bożego Narodzenia przygotowując program artystyczny, który został nagrodzony wielkimi brawami.

   Głównym elementem uroczystości było spotkanie dzieci z Świętym Mikołajem, który oczywiście grzecznym wychowankom świetlicy przyniósł prezenty. Gośćmi honorowymi spotkania był Wójt Gminy Łyse Pan Jerzy Ksepka, Radny Powiatu Ostrołęckiego Pan Stanisław Lipka, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Łysych Pan Mariusz Bacławski, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysych Pani Marianna Olszewska oraz rodzice i zaproszeni goście.

   W imieniu stowarzyszenia i wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych oraz SPS HANDEL S.A. właścicielowi sklepu PRIM w Łysych za spełnienie marzeń naszych dzieci!

  22. SingStar - Łyse - Cleo

   W dniach od 18 do 27 września Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” przeprowadziło w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych konkurs karaoke pn.: „SingStar – Łyse – Cleo”. W turnieju brały udział dzieci w wieku od 7 do 15 lat z terenu gminy Łyse. Spośród wielu zgłoszeń, podczas eliminacji wyłoniono trzy najlepsze głosy, które o tytuł najlepszej wokalistki rywalizowały ze sobą w finale. Finałową piosenką był utwór Cleo – Mi-Się, który trzeba było wykonać przed jurorami na których czele stał Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Drężek. Najlepszą wykonawczynią okazała się Olszewska Aleksandra, natomiast drugie miejsce przypadło Szablak Joannie. Trzecią pozycję zajęła finalistka i zwyciężczyni poprzedniej edycji SingStar – Zofia Mężak.

   Zwycięzcy wygrali nagrody muzyczne Cleo od Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” a także słodkie przekąski od „Słodkiej Pasji” Pani Bogumiły Szablak.

  23. Narodowe Czytanie - S. Wyspiański "Wesele"

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  24. SingStar - Łyse - CLEO

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  25. Środowe Poranki z Bajką

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  26. V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dzieci - Serafin 2017

   Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz piąty zorganizowało rajd dla wychowanków Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania z mundurowymi, którzy przypomnieli i utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

   Ponadto policjanci mówili o zachowaniu ostrożności podczas wakacji, sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji. Funkcjonariusze wyczerpująco odpowiadali na pytania dzieci, a także zademonstrowali akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

   Następnie przyszedł czas na rajd. Trasa liczyła 26 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do rezerwatu przyrody w Serafinie. Na mecie wyprawy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a oprócz szeregu zabaw i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Bardzo ważnym punktem programu był test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez Mirosława Augustyniaka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę zdobyła Łucja Pisiak, której wygrany rower bardzo przypadł do gustu. Z kolei Stanisław Lipka - radny powiatu ostrołęckiego przygotował konkurs, dzięki któremu można było wygrać przybory naukowe oraz album, których był fundatorem.

   V Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2017 upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie

  27. Multimedialne Centrum Natura

   Podopieczni Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych 28.04.2017r wybrały się do Multimedialnego Centrum Natura. Wycieczkę zorganizowało Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w ramach obchodów święta Misia Wojtka – patrona świetlicy.

   Dzieci miały możliwość wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, dzięki którym poznały różne formy ochrony środowiska naturalnego w Polsce oraz dowiedziały się: czym są obszary Natura 2000, w jaki sposób mierzy się obwód drzewa, w jaki sposób istnieje możliwość objęcia ochroną jako pomnik przyrody, o wybranych siedliskach które mogą być objęte ochroną jako użytki ekologiczne, o ochronie siedlisk jako miejsca występowania dzikich gatunków zwierząt oraz o chronionych gatunkach roślin. Największą atrakcją okazała się projekcja filmu 5D na ekranie 360° o rzece Narew. Kolejnym punktem programu było skorzystanie z atrakcji Parku Wodnego „Aquarium”. Na zakończenie wycieczki podopieczni wybrały się na posiłek regeneracyjny. Cały dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

  28. V Zbiórka Makulatury

   W ramach działań projektowych Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” z Łysych przeprowadzono V Zbiórkę Makulatury. Tradycyjnie w akcji uczestniczyli wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych. Zgromadzoną makulaturę segregowano i przekazano do skupu firmy Stora Enso. Zostanie ona powtórnie wykorzystana do produkcji papieru.

   W naszą akcję zaangażowali się dzieci, rodzice i lokalni przedsiębiorcy, którzy przekazywali na rzecz stowarzyszenia makulaturę. Dzięki temu udało nam się zebrać rekordową ilość wynoszącą 1640 kilogramów.

   Warto dodać, że każda zebrana 1 tona makulatury to uratowane 17 drzew. Produkcja 10 kg papieru z masy drzewnej wymaga zużycia około 25 litrów wody. Produkcja takiej samej ilości papieru z makulatury wymaga zużycia tylko 15 litrów wody. 1 tona makulatury wykorzystuje również 3m3 przestrzeni na wysypisku.

   Obecnie zebraliśmy 8175 kg makulatury, czyli już przez pięć lat prowadzenia regularnej zbiórki uratowaliśmy 138 drzew!!! Zaoszczędziliśmy 24,5 m3 przestrzeni na wysypisku a także zaoszczędziliśmy 8175 litrów wody!!!

   Zbierana makulatura wykorzystywana jest do ponownego przetworu na nowe produkty papierowe, dzięki czemu nie potrzebna makulatura nie leży w lasach, na drogach i chodnikach i nie zanieczyszcza środowiska. Ponieważ 90% masy papierniczej jest wykonana z drewna, zbierając makulaturę, zapobiegamy wycinaniu lasów, które wchłaniają dwutlenek węgla.

   Cel edukacyjny projektu, jakim jest zachęcenie dzieci i młodzieży do selektywnego zbierania surowców wtórnych, został osiągnięty, zaś wysiłek włożony w kształtowanie świadomości ekologicznej zaowocuje w przyszłości właściwym zachowaniem, służącym poprawie naszego środowiska naturalnego, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również – pod ich wpływem – wśród dorosłych.

  29. Tydzień z Internetem. e-Pasjonaci

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” kolejny raz wzięło udział w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2017. Spotkanie „e-Pasjonaci” odbyło się w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych, podczas którego uczestnicy poznali inspirujące blogi i przekonali się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci.

   A być może – tak jak znani blogerzy – również na tym zarabiać. „e-Pasjonaci” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu. W szczególności dla tych, których mogłyby zachęcić do tego przydatne i praktyczne materiały znajdujące się w sieci.

   Spotkanie było poświęcone trzem obszarom bliskim naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu. Uczestnicy zdobyli na ten temat ciekawe i praktyczne informacje, dowiedzieli się, na których blogach mogą znaleźć użyteczne zasoby, zobaczyli, jak wielką popularnością cieszą się blogerzy, i że na blogowaniu można zarabiać.

   Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

  30. II Turniej FIFA - Legia Europa League

   Podczas ferii zimowych w gminie Łyse odbył się II Turniej FIFA – Legia Europa League. Turniej był przeznaczony dla uczniów z gminy Łyse w wieku od 7 do 15 lat. Rozgrywki odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych. Turniej był rozgrywany na konsoli PlayStation 4 oraz grze FIFA 17. Terminy i wyniki rozgrywek można było na bieżąco śledzić na stronie internetowej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” oraz na portalu społecznościowym Facebook organizacji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zawodnicy chętnie komunikowali się z organizatorem drogą elektroniczną, wymieniali uwagi i chwalili się osiągnięciami. E-sport jest bardzo popularną dyscypliną w której duże sukcesy osiągają zawodnicy z Polski. W wielu turniejach e-sportowych na świecie jedną z najpopularniejszych gier jest seria FIFA.

   Podczas dwutygodniowych rozgrywek zwycięzcą turnieju i I miejsce zajął Szablak Hubert który wszystkie mecze rozegrał klubem Tottenham Hotspur. II Miejsce zajął Gołaś Kacper (Manchester United) natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Parzych Karol również w barwach klubu Manchester United. W imieniu Fundacji Legii i Winners Sports Bar Ostrołęka nagrody i dyplomy wręczył prezes Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” Pan Adam Żubrowski oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Marianna Olszewska.

  31. Nakrętki dla Pawełka

   26 stycznia 2017 za pośrednictwem Telewizji Narew przekazaliśmy nakrętki dla Pawełka, które zebraliśmy w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych.

   Paweł ma 4 latka i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

   Chłopiec ma zdiagnozowany również niedowład czterokończynowy, padaczkę, refluks żołądkowo-jelitowy, niedoczynność tarczycy

   Rodzice chcieliby aby ich dziecko było zdrowe, dlatego też Paweł przechodzi kosztowną rehabilitację.

   Zbiórka nakrętek nadal trwa!

  32. Więcej informacji ...
  33. II Turniej FIFA - Legia Europa League

   Informujemy, że podczas ferii zimowych od 13-02-2017 do 24-02-2017 odbędzie się turniej na najlepszego gracza w grze FIFA 16.

   Turniej odbędzie się w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych na konsoli PlayStation3.

  34. Więcej informacji ...
  35. Spotkanie Opłatkowe

   15 grudnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych odbyła się coroczna wigilia członków Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” i Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych. Wychowankowie świetlicy wprowadzili gości w nastój świąt Bożego Narodzenia przygotowując program artystyczny, który został nagrodzony wielkimi brawami. Wzruszeń dopełniło dzielenie się dzieci wraz z dorosłymi opłatkiem oraz składanie sobie wzajemne życzeń a także wspólny świąteczny poczęstunek. Ponadto radny powiatu ostrołęckiego Pan Stanisław Lipka złożył piękne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia a także podarował na rzecz świetlicy prezent, z którego wszyscy z radością będą mogli korzystać. W powietrzu było czuć „ducha” świąt Bożego Narodzenia.

   Głównym elementem uroczystości było spotkanie dzieci z Świętym Mikołajem, który oczywiście grzecznym wychowankom świetlicy przyniósł prezenty. Korzystając z okazji wręczono nagrody finalistom konkursu muzycznego SingStar – Łyse – ENEJ, w którym nagrody główne, płyty z autografami wszystkich członków ufundował zespół muzyczny ENEJ. Gośćmi honorowymi spotkania był Wójt Gminy Łyse Pan Jerzy Ksepka, Radny Powiatu Ostrołęckiego Pan Stanisław Lipka, ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Łysych Pan Mariusz Bacławski, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysych Pani Marianna Olszewska oraz rodzice i zaproszeni goście.

   W imieniu swoim i wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych, Piekarni Cukierni Twoja Agnieszki i Grzegorza Krzyżewskich z Lipnik, firmie ulotki.net oraz SPS HANDEL S.A. właścicielowi sklepu PRIM w Łysych za spełnienie marzeń naszych dzieci!

  36. Wycieczka do Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką

   Święto Niepodległości wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka z Łysych postanowili obejść poprzez odwiedzenie Pomnika Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką w 1831r. Dzieci dowiedziały się o wsławieniu się „czwartaków” generała Ludwika Bogusławskiego oraz o kluczowej roli 4 baterii konnej podpułkownika Józefa Bema, chroniącej przed rozbiciem polskiej armii. Zwiedzanie pomnika mauzoleum umożliwiło w sposób nowoczesny pokazać młodym Polakom historię Polski a zwłaszcza istnienia historycznych miejsc pośród których żyją i mieszkają, w których można oddać cześć i chwałę poległym za ojczyznę.

   Po części historycznej Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” wspólnie z młodymi patriotami oddali się relaksowi w Parku Wodnym Aquarium w Ostrołęce. Dwie godziny odpoczynku szybko zleciały i aby zregenerować siły wszyscy postanowili wybrać się do restauracji McDonald’s.

   Dzień patriotyzmu i świętowania niepodległości uznaliśmy za dobrze spędzony. W takiej formule postanowiliśmy spędzać więcej polskich świąt.

  37. Jesień z Uśmiechem 2016

   Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wspólnie z Stowarzyszeniem „Uśmiech Dzieci” i Biblioteka Publiczną w Łysych zorganizowało w piątek 30 września 2016 roku po zajęciach szkolnych imprezę integracyjną dla wychowanków Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych pod nazwą Jesień z Uśmiechem.

   Organizacja Pożytku Publicznego Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” z siedzibą w Łysych organizuje tego rodzaju imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę z podobnymi organizacjami i placówkami edukacyjnymi oraz z podmiotami, które wyrażają chęć niesienia pomocy innym. W ostatni piątek września przy GOKSiR w Łysych odbyło się ognisko. W spotkaniu wzięli udział podopieczni, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Podczas imprezy dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez stowarzyszenie i GOKSiR. Dodajemy, że wielkim zainteresowaniem cieszyło się pieczenie ziemniaków i kiełbasek w ognisku. Dzieci miały również możliwość skorzystania z zabaw i wielu innych atrakcji przygotowanych przez animatorów zabaw.

   Zorganizowanie spotkania nie byłoby możliwe dzięki wsparciu Piekarni Jarosława Zakrzewskiego, JBB Łyse, Firma Handlowa Brzózka Marianna oraz wielu innych osób które zaangażowały się w organizację tej imprezy integracyjnej.

   Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze i nadzieją na kolejne takie spotkanie.

   Fotorelację ze spotkania przygotowała Wiktoria Szulc [Zamknięte W Obiektywie].

  38. IV Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2016

   IV Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka – Serafin 2016 rozpoczął się od wcześniejszego spotkania z policjantami z Posterunku Policji w Łysych. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności podczas spędzania czasu wolnego na wakacjach, o sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji oraz do jakiego niebezpieczeństwa może prowadzić stosowanie środków pobudzających, palnie papierosów oraz używania narkotyków. Pan policjant wyczerpująco odpowiadał na pytania dzieci a także zademonstrował akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

   Tradycyjnie pierwszego dnia wakacji podopieczni Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu liczyła w sumie 25 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do Rezerwatu Przyrody Torfowisko Serafin. Na mecie wyprawy oprócz szeregu zabaw i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami. Zgodnie z zasadą „Jest czas na wysiłek. Jest czas na posiłek”, posiłek regeneracyjny dla wychowanków świetlicy zapewnił Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB” z Łysych oraz Piekarnia – Cukiernia „Twoja” z Lipnik. Bardzo ważnym punktem programu był test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez pana Mirosława Augustyniaka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Konkurs i główną nagrodę wylosowała Patrycja Szmigiel, której wygrany rower bardzo przypadł do gustu. Również pan Stanisław Lipka, Radny Powiatu Ostrołęckiego przygotował zabawy, aby w ciekawy sposób mieć możliwość zdobycia plecaka z przyborami naukowymi których był fundatorem.

  39. Dzień Dziecka w Parku Dzikich Zwierząt

   W pierwszy weekend czerwca w Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo im. prof. B. Dybowskiego w Kadzidłowie odbyło się aktywne spotkanie Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci" z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu wzięli udział podopieczni, rodzice oraz wychowawcy Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych.

   Podczas spędzania swojego święta dzieci miały możliwość poznania przede wszystkim różnych zwierząt gatunków rodzimych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe było wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Kolejnym punktem programu po części edukacyjnej było korzystanie z atrakcji i wielu wrażeń jakie zapewnia Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Zgodnie z zasadą „Jest czas na wysiłek. Jest czas na posiłek”, posiłek regeneracyjny dla wychowanków świetlicy zapewnił Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB” z Łysych oraz Piekarnia – Cukiernia „Twoja” z Lipnik.

   Dzień Dziecka odbył się w miłej atmosferze i nadzieją na kolejne takie spotkanie. Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci" z siedzibą w Łysych organizuje tego typu imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia, które jest Organizacją Pożytku Publicznego jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

  40. Palma Kurpiowska 2016

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych odniosło kolejny sukces w XLVII Konkursie Palmy Kurpiowskiej 2016. Palma w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej im. kpr. Misia Wojtka w Łysych została wyróżniona przez komisję konkursową z uwagi na wysoki poziom artystyczny zgłoszonej do konkursu palmy.

   Zgłaszanych Palm urok i okazałość sprawia, że już od 46 lat organizowane są konkursy w Łysych. Artyzm ich wykonania i wysokość podtrzymuje tradycję, zachęcając zainteresowanych do jej kultywowania i starań by nie zaginął dawny kunszt wyrabiania palm. Kurpiowskie palmy są bardzo bogato zdobione kwiatami z kolorowej bibuły. Komisja uwzględniała sposób zdobienia, dobór kwiatów i kolorów.

   Niezwykła staranność wykonania w połączeniu z wrażliwością estetyczną twórców spowodowało, że palmy kurpiowskie są dziełem sztuki godnym najwyższego uznania

  41. Tydzień z Internetem 2016

   Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48.000 osób.

   Biorący udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, dzieci dowiadywały się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

  42. Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza im. kpr. Misia Wojtka

   Zarząd Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” uchwałą z dnia 19 lutego 2016 roku podjął decyzję o nadaniu Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych imienia kpr. Misia Wojtka.

   Zarząd Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” nadając imię Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej chce się przyczynić do popularyzacji bardzo ciekawego epizodu z historii polskiej armii. Wojtek był niezwykłym niedźwiedziem który miał polskie serce i wraz ze swoimi przyjaciółmi przeszedł cały szlak bojowy z Iranu poprzez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt, Włochy i po demobilizacji do Wielkiej Brytanii. Miś Wojtek dla wychowanków i całej społeczności Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej będzie wyróżnieniem a także okazję do wzbogacenia treści zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Ustanawia się również dzień 8 kwietnia świętem patrona świetlicy.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  43. I Turniej FIFA16 - Łyse 2016

   Podczas ferii zimowych w gminie Łyse odbył się I Turniej FIFA16 – Łyse 2016. Turniej był przeznaczony dla uczniów z gminy Łyse w wieku od 7 do 15 lat. Rozgrywki odbywały się w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych, natomiast finał i mecz o trzecie miejsce rozegrano w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych. Turniej był rozgrywany na konsoli PlayStation 3 oraz grze FIFA 16. Terminy i wyniki rozgrywek można było na bieżąco śledzić na stronie internetowej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” oraz na portalu społecznościowym Facebook organizacji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zawodnicy chętnie komunikowali się z organizatorem drogą elektroniczną, wymieniali uwagi i chwalili się osiągnięciami. Podczas dwutygodniowych rozgrywek zwycięzcą turnieju i I miejsce zajął Zakrzewski Piotr który wszystkie mecze rozegrał klubem FC Barcelona. II Miejsce zajął Nicewicz Bartłomiej (Manchester City) natomiast ostatnie miejsce na podium zajął jeden z najmłodszych zawodników Szablak Hubert w barwach klubu Bayern Monachium . W imieniu organizatora Imprezy Wykrot – Kurpiowska Kraina nagrody i dyplomy wręczył Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Drężek oraz prezes Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” Pan Adam Żubrowski.

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci”, która jest Organizacją Pożytku Publicznego I Turniej FIFA16 – Łyse 2016 zorganizowało zgodnie z realizowanym w 2016 roku programem „W świetlicy jestem SMART”, dlatego też w związku z tym nadało Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych status Smart Game Place. Nadmieniamy, że organizacja Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” posiada status OPP i dzięki przekazanemu 1% podatku może aktywniej włączać się na rzecz organizacji wolnego czasu i pomocy dzieciom z gminy Łyse.

   Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” natomiast fundatorem nagród organizator Imprezy Wykrot – Kurpiowska Kraina w Wykrocie. Patronat nad Turniejem sprawował Wójt Gminy Łyse Pan Jerzy Ksepka, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Krzysztof Mróz oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Łyse Pan Kazimierz Drężek.

  44. Weki Na Zimę

   Tradycyjnie już w połowie ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych odbyły się Kominki Kurpiowskie. Przedmiotem konkursu były weki - potrawy związane z obszarem kurpiowszczyzny, wytwarzane tradycyjnymi metodami.

   Po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu Stowarzyszeniu "Uśmiech Dzieci".

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w udziale w/w konkursie i życzymy sobie jak i wszystkim jeszcze smaczniejszych potraw podczas następnych Kominków Kurpiowskich

  45. I Turniej Fifa 16 - Łyse 2016

   Podczas ferii zimowych od 01-02-2016 do 12-02-2016 odbędzie się turniej na najlepszego gracza w grze FIFA 16

   Turniej odbędzie się w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych na konsoli PlayStation3.

  46. Więcej informacji
  47. Wigilia w Świetlicy

   11 grudnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekraacji w Łysych odbyła się coroczna wigilia członków Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” i Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej. Wychowankowie świetlicy wprowadzili gości w nastój świąt Bożego Narodzenia przygotowując program artystyczny, który został nagrodzony wielkimi brawami. Wzruszeń dopełniło dzielenie się dzieci wraz z dorosłymi opłatkiem oraz składanie sobie wzajemne życzeń a także wspólny świąteczny poczęstunek. W powietrzu było czuć „ducha” świąt Bożego Narodzenia.

   Głównym elementem uroczystości było spotkanie dzieci z Świętym Mikołajem, który oczywiście grzecznym wychowankom świetlicy przyniósł prezenty. Gośćmi honorowymi spotkania był Wójt Gminy Łyse Pan Jerzy Ksepka, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Halina Nicewicz, ks. wikariusz Krzysztof Szakiel, oraz rodzice i zaproszeni goście.

   W imieniu wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekraacji w Łysych, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych, Piekarni Cukierni Twoja Agnieszki i Grzegorza Krzyżewskich z Lipnik oraz firmie SPS HANDEL S.A. właścicielowi Zielonego Marketu w Łysych za spełnienie marzeń naszych dzieci!

  48. Nakrętki dla Dawida

   28 listopada 2015 Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" przekazało nakrętki dla Dawida, które zebraliśmy w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych.

   Dawid ma 8 lat i pochodzi z Ostrołęki. Urodził się z tzw. zespołem Goldenhara. Jest to zespół wad wrodzonych spowodowany zaburzeniami rozwoju pierwszego i drugiego łuku skrzelowego w okresie życia płodowego, czego rezultatem są nieprawidłowości w budowie twarzy, narządu wzroku, słuchu, którym mogą towarzyszyć wady kręgów, nerek lub serca. Rodzice chcą poddać chłopca delfinoterapii. W tym celu należy zebrać ogromną ilość plastikowych zakrętek.

   [Rozmiar: 382634 bajtów]

  49. Jesień z Uśmiechem

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w ramach projektu „Wyloguj się do świetlicy” zorganizowało w piątek 09 października 2015 roku po zajęciach szkolnych imprezę integracyjną dla wychowanków Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych pod nazwą Jesień z Uśmiechem.

   Organizacja Pożytku Publicznego Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” z siedzibą w Łysych organizuje tego rodzaju imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę z podobnymi organizacjami i placówkami edukacyjnymi oraz z podmiotami, które wyrażają chęć niesienia pomocy innym. W drugi piątek października w Rezerwacie Przyrody Torfowisko Serafin odbyło się ognisko Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. W spotkaniu wzięli udział podopieczni, ich rodzice oraz wychowawcy Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Podczas imprezy dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez stowarzyszenie. Dodajemy, że wielkim zainteresowaniem cieszyło się pieczenie ziemniaków i kiełbasek w ognisku. Dzieci miały również możliwość skorzystania z zabaw i wielu innych atrakcji przygotowanych przez animatorów zabaw.

   Gośćmi honorowymi był Wójt Gminy Jerzy Ksepka oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kazimierz Drężek, którzy obdarowali dzieci słodyczami oraz przekazali gry i pomoce naukowe z których na co dzień wychowankowie świetlicy będą mogły skorzystać.

   Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze i nadzieją na kolejne takie spotkanie.

  50. IV Zbiórka Makulatury

   W ramach działań projektowych Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” z Łysych przeprowadzono IV Zbiórkę Makulatury. Tradycyjnie w akcji uczestniczyli wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych. Zgromadzoną makulaturę segregowano i przekazano do skupu firmy Stora Enso. Zostanie ona powtórnie wykorzystana do produkcji papieru.

   W naszą akcję zaangażowali się rodzice, pracownicy Urzędu Gminy, Szkoła Podstawowa w Lipnikach, Dębach i Łysych oraz okoliczne firmy, które przekazywały na rzecz stowarzyszenia makulaturę. Dzięki temu udało nam się zebrać rekordową ilość wynoszącą 1980 kilogramów.

   Warto dodać, że każda zebrana 1 tona makulatury to uratowane 17 drzew. Produkcja 10 kg papieru z masy drzewnej wymaga zużycia około 25 litrów wody. Produkcja takiej samej ilości papieru z makulatury wymaga zużycia tylko 15 litrów wody. 1 tona makulatury wykorzystuje również 3m3 przestrzeni na wysypisku.

   Obecnie zebraliśmy 6535 kg makulatury, czyli już przez trzy lata prowadzenia regularnej zbiórki uratowaliśmy 111 drzew!!! Zaoszczędziliśmy 19,6 m3 przestrzeni na wysypisku a także zaoszczędziliśmy 6535 litrów wody!!!

   Zbierana makulatura wykorzystywana jest do ponownego przetworu na nowe produkty papierowe, dzięki czemu nie potrzebna makulatura nie leży w lasach, na drogach i chodnikach i nie zanieczyszcza środowiska. Ponieważ 90% masy papierniczej jest wykonana z drewna, zbierając makulaturę, zapobiegamy wycinaniu lasów, które wchłaniają dwutlenek węgla.

   Cel edukacyjny projektu, jakim jest zachęcenie dzieci i młodzieży do selektywnego zbierania surowców wtórnych, został osiągnięty, zaś wysiłek włożony w kształtowanie świadomości ekologicznej zaowocuje w przyszłości właściwym zachowaniem, służącym poprawie naszego środowiska naturalnego, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również – pod ich wpływem – wśród dorosłych.

  51. III Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka Serafin - 2015

   III Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka rozpoczął się od wcześniejszego spotkania z policjantami z Posterunku Policji w Myszyńcu. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności podczas spędzania czasu wolnego na wakacjach, o sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji oraz do jakiego niebezpieczeństwa może prowadzić stosowanie środków pobudzających, palnie papierosów oraz używania narkotyków. Pan policjant wyczerpująco odpowiadał na pytania dzieci a także zademonstrował akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się obejrzenie od wewnątrz policyjnego samochodu.

   Tradycyjnie pierwszego dnia wakacji podopieczni Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu liczyła w sumie 25 kilometrów, wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do Rezerwatu Przyrody Torfowisko Serafin. Na mecie wyprawy oprócz szeregu zabawa i atrakcji czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami i pysznymi pieczonymi ziemniaczkami.

  52. Dzien Dziecka w Parku Rozrywki "Knieja"

   W pierwszy dzień czerwca w Parku Rozrywki „Knieja” w Ostrołęce odbyło się aktywne spotkanie Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci" z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu wzięli udział podopieczni, ich rodzice oraz wychowawcy Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych.

   Podczas imprezy dzieci korzystały z przygotowanego ogniska z kiełbaskami, siatki wspinaczkowej, poznawały zwierzęta w mini zoo, korzystały z pola do gry w siatkówkę. Wielkim zainteresowaniem cieszył się park linowy. Dzieci miały również możliwość korzystania z placu zabaw i wielu innych atrakcji. Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze i nadzieją na kolejne takie spotkanie. Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci" z siedzibą w Łysych organizuje tego typu imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia, które jest Organizacją Pożytku Publicznego jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

   Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę z podobnymi organizacjami i placówkami edukacyjnymi oraz z podmiotami, które wyrażają chęć niesienia pomocy innym. Zorganizowanie spotkania nie byłoby możliwe bez pomocy Gminy Łyse, Piekarni Jarosława Zakrzewskiego w Łysych, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych, Agenta Ubezpieczeniowego Duszak Krzysztofa z Kadzidła, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łyse Kazimierza Drężka oraz rodziców i zarządu Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”.

  53. Otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego

   Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego

   Dzięki aktywności na rzecz dzieci i ich rodzin możemy realizować projekty, które przekładają się na zapewnienie spędzania wolnego czasu po szkole w ferie i wakacje.

   Bardzo cieszymy się, że zyskaliśmy status OPP, który jest dowodem na transparentność naszych działań. Pozwoli on rozwinąć nam więcej projektów na rzecz dzieci, jeśli tylko znajdą się osoby, które będą chciały wesprzeć nas 1% podatku, do czego gorąco zachęcamy.

   Posiadanie przez nas statusu Organizacji Pożytku Publicznego nakłada na nas obowiązki sprawozdawczości, aby wszyscy zainteresowani mieli dostęp do informacji, jak gospodarowane są pieniądze przekazywane przez naszych darczyńców. Dzięki przekazaniu na rzecz stowarzyszenia 1% podatku będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie dzieci.

  54. Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Łysych

   W ramach współpracy z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska w dniu 26 i 27 kwietnia 2015 r. w Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych zorganizowało akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Każdy, kto podjął świadomą i odpowiedzialna decyzję, był w wieku 18-55 lat, miał odpowiednią wagę oraz ogólnie dobry stan zdrowia mógł zgłosić się, by zostać potencjalnym dawcą. Rejestracja polegała na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularzy. Materiał ten następnie został spakowany i wysłany do Fundacji. Będzie badany w laboratorium pod kątem antygenów HLA. To one muszą być identyczne u pacjenta i dawcy, aby zwiększyć szanse na powodzenie przeszczepienia. Za pośrednictwem Fundacji DKMS Polska informacja o antygenach i dawcy zostanie wysłana do Polskiego i ogólnoświatowego Rejestru.

   W organizację Dnia Dawcy Szpiku Kostnego w Łysych zaangażowały się władze Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”, wolontariusze a także Radny Gminy Łyse Kazimierz Drężek. Podczas dwudniowej akcji zarejestrowano 35 mieszkańców gminy Łyse, jako potencjalnych dawców szpiku kostnego. Trzeba podkreślić, że była to pierwsza tego typu akcja na terenie gminy, która z pewnością zaowocuje w przyszłości jeszcze większym zainteresowaniem i podjęciem udziału w takich lokalnych społecznych działaniach. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Dlatego bardzo ważne jest, budowanie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego w oparciu o społeczności lokalne. Może to właśnie ktoś zarejestrowany w Łysych będzie zgodnym dawcą i podaruje szanse na nowe życie, komuś choremu na białaczkę.

  55. Dzień Dawcy Szpiku

   Już 26 kwietnia, po raz pierwszy w Łysych, Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Tego dnia fundacja DKMS Polska będzie prowadziła zapisy do bazy danych potencjalnych dawców Wystarczy poświęcić kilka minut by poprzez rejestrację w bazie danych potencjalnych dawców dać komuś szansę na życie.

   Dzień Dawcy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 Kwietnia w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. W godzinach od 10:00 do 16:00 dyżur pełnić będą wolontariusze z fundacji DKMS, którzy będą pomagali w wypełnieniu kwestionariusza i pobraniu do wymazu. Tak przygotowany zestaw przekazany zostanie do specjalistycznego laboratorium, a nasz kod DNA trafi do bazy danych fundacji gdzie czekał będzie na tzw. „genetycznego bliźniaka”.

   Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 roku życia w ogólnym dobrym stanie zdrowia, bez dużej nadwagi i niedowagi. Rejestracja jako potencjalny dawca polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. Pamiętaj zabierz ze sobą dokument z numerem PESEL!

   W momencie, kiedy ktoś będzie mógł zostać dawcą i uratować komuś życie najpierw dawca poddawany jest gruntownym badaniom medycznym czy dawca jest zdrowy, albo czy ma schorzenia które go nie wykluczają z możliwości oddania. Dopiero 2 tygodnie po badaniach następuje oddane komórek macierzystych bądź szpiku. Są dwie metody:

   - W 80% przypadków pobierane są komórki macierzyste z krwi obwowodwej. Na pięć dni przed pobraniem Dawca przyjmuje podskórnie czynnik wzrostu G-CSF (aplikowany po odpowiednim przeszkoleniu przez samego Dawcę lub przez personel medyczny). Substancja ta ma działanie zbliżone do hormonu i powoduje uwolnienie komórek macierzystych, występujących głównie w szpiku kostnym, do krwioobiegu. Substancja ta występuje również naturalnie w organiźmie człowieka w innych sytuacjach, np. w trakcie przechodzenia infekcji. Po zakończeniu podawania czynnika wzrostu komórki macierzyste selekcjonowane są z krwi przy użyciu specjalnej metody (afereza), zbliżonej do pobrania trombocytów. Na obu ramionach Dawcy zakładane są dojścia dożylne. Krew przepływa z jednego ramienia poprzez tzw. separator komórek i wraca drugim dojściem dożylnym do organizmu. W separatorze komórki macierzyste oddzielane są od reszty krwi pod działaniem siły odśrodkowej i zbierane jako materiał przeszczepowy. Po zebraniu wystarczającej liczby komórek materiał transportowany jest do kliniki, w której leczony jest Biorca i przeszczepiany.

   Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej odbywa się maksymalnie w ciągu dwóch następujących po sobie dni w klinice pobrań. Dawca nie wymaga pobytu stacjonarnego w szpitalu i może przenocować w hotelu.

   - W 20% przypadków pobierany jest szpik kostny z talerza kości biodrowej. Od znajdującego się w narkozie Dawcy pobiera się z talerza kości biodrowej (nie jest to rdzeń kręgowy) ok. 1 litra mieszaniny szpiku kostnego i krwi. Mieszanina zawiera ok. 5% szpiku kostnego, regenerującego się całkowicie w organizmie w ciągu ok. 2 tygodni. Dawca przyjmowany jest na oddział zwykle dzień przed pobraniem szpiku. W szpitalu pozostaje 2-3 dni, a jedyne zagrożenie ogranicza się do powszechnego ryzyka związanego z podaniem narkozy. Po pobraniu szpiku istnieje możliwość wystąpienia miejscowego bólu, podobnego do stłuczenia, który po kilku dniach mija.

  56. Niedziela Palmowa 2015

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych odniosło kolejny sukces w XLVI Konkursie Palmy Kurpiowskiej 2015. Palma w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych została wyróżniona przez komisję konkursową z uwagi na wysoki poziom artystyczny zgłoszonej do konkursu palmy.

   Zgłaszanych Palm urok i okazałość sprawia, że już od 46 lat organizowane są konkursy w Łysych. Artyzm ich wykonania i wysokość podtrzymuje tradycję, zachęcając zainteresowanych do jej kultywowania i starań by nie zaginął dawny kunszt wyrabiania palm. Kurpiowskie palmy są bardzo bogato zdobione kwiatami z kolorowej bibuły. Komisja uwzględniała sposób zdobienia, dobór kwiatów i kolorów.

   Niezwykła staranność wykonania w połączeniu z wrażliwością estetyczną twórców spowodowało, że palmy kurpiowskie są dziełem sztuki godnym najwyższego uznania

  57. Tydzień z Internetem 2015 - Selfuj się kto może

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych po raz trzeci wzięło udział w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2015. Kampanię objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Tegoroczna edycja odbyła się 24.03.2015 w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej pod nazwą „Selfuj się kto może”. Myśl przewodnia Tygodnia z Internetem 2015 nawiązuje do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych pracownikom w nowoczesnej gospodarce. Główne obszary tematyczne tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii to:

   - Rozwój umiejętności cyfrowych (digital empowerment) – podnoszenie świadomości i budowanie umiejętności cyfrowych wymaganych na rynku pracy.

   - Włączenie cyfrowe (digital inclusion) – zapewnienie wszystkim szansy na włączenie się w świat cyfrowy, zwłaszcza osobom nie korzystającym dotychczas z Internetu i niepełnosprawnym.

   „Selfuj sie kto może” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, głównie dla podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej, którzy oswajają nowe technologie. Uczestnicy, wykorzystując urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety) oraz komputery stacjonarne, uczyli się jak prosto i efektownie edytować swoje zdjęcia, wykorzystując proste narzędzie online. Wychowankowie poznali definicję słowa selfie, obejrzeli prezentację najsłynniejszych selfie oraz przy jakiej okazji zostały zrobione. Ostatnim etapem było obrobienie wykonanego zdjęcia. Z nawet przeciętnej jakości zdjęcia zrobionego telefonem komórkowym, tabletem lub kamerką internetową można zrobić fotograficzną perełkę lub fotograficzny żart. Obróbka zdjęcia nie musiała oznaczać umiejętności korzystania z Photoshopa, wystarczyła do tego prosta aplikacja do obróbki zdjęć przez internet!

   Spotkanie stworzyło okazję do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2015. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

  58. Zbiórka makulatury

   W ramach działań projektowych Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” z Łysych przeprowadzono kolejną zbiórkę makulatury. Tradycyjnie w akcji uczestniczyli wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych. Zgromadzoną makulaturę segregowano i przekazano do skupu firmy Stora Enso. Zostanie ona powtórnie wykorzystana do produkcji papieru.

   W naszą akcję zaangażowali się rodzice, pracownicy Urzędu Gminy, Gminna Biblioteka oraz okoliczne firmy, które przekazywały na rzecz stowarzyszenia makulaturę. Dzięki temu udało nam się zebrać rekordową ilość wynoszącą 1700 kilogramów.

   Warto dodać, że każde zebrane 70 kg makulatury to uratowane 1 drzewo (80-letnia sosna). Obecnie zebraliśmy 4555 kg makulatury, czyli już przez trzy lata prowadzenia regularnej zbiórki uratowaliśmy 65 drzew!!!

   Cel edukacyjny projektu, jakim jest zachęcenie dzieci i młodzieży do selektywnego zbierania surowców wtórnych, został osiągnięty, zaś wysiłek włożony w kształtowanie świadomości ekologicznej w szkołach zaowocuje w przyszłości właściwymi zachowaniami, służącymi poprawie naszego środowiska naturalnego, nie tylko wśród dzieci, ale również – pod ich wpływem – wśród dorosłych.

  59. Najsmaczniejsza potrawa regionalna

   Podczas organizowanych przez GOKSIR Kominków Kurpiowskich odbył się konkurs na najlepszą regionalną potrawę. Wśród wielu potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Gospodarstwa Agroturystyczne znalazł się również przysmak przygotowany przez naszą organizację. Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" przygotowało do konkursu najpopularniejszą i najbardziej znaną potrawę jako jest rejbak kurpiowski. Prezentowany przez wychowanki naszej świetlicy specjał odnosił niebywały sukces degustacyjny, gdyż przygotowane dokoracje i sposób podania sprawiał że każdy z gości chciał go spróbować.

   Przeprowadzone degustacje przez Komisję Konkursową dowiodły, że przygotowany przez nas kugiel jest jedną z najlepszych regionalnych potraw i zasłużenie zajął I miejsce.

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w udziale w/w konkursie i życzymy sobie jak i wszystkim jeszcze smaczniejszych potraw podczas następnych Kominków Kurpiowskich

  60. Wyloguj się do świetlicy

   Zarzadzeniem nr 1/2015 Wójta Gminy Łyse z dnia 14.01.2015 r. na realizację zadań publicznych w gminie Łyse w 2015r. z zakresu przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym dotację uzyskało Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" na projekt "Wyloguj się do świetlicy.

   Zadanie będzie realizowane od 01.01.2015 r. do 15.12.2015 r.

  61. Spotkanie wigilijne i jasełka

   12 grudnia 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łysych odbyła się coroczna wigilia członków Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” i Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej. Wychowankowie świetlicy wprowadzili gości w nastój świąt Bożego Narodzenia przygotowując program artystyczny, który został nagrodzony wielkimi brawami. Wzruszeń dopełniło dzielenie się dzieci wraz z dorosłymi opłatkiem oraz składanie sobie wzajemne życzeń a także wspólny świąteczny poczęstunek. W powietrzu było czuć „ducha” świąt Bożego Narodzenia.

   Głównym elementem uroczystości było spotkanie dzieci z Świętym Mikołajem, który oczywiście grzecznym wychowankom świetlicy przyniósł prezenty. Gośćmi honorowymi spotkania był Wójt Gminy Łyse Pan Jerzy Ksepka, sekretarz Urzędu Gminy Łyse Jarosław Parda, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Janina Nicewicz, ks. wikariusz Krzysztof Szakiel, oraz rodzice i zaproszeni goście.

   W imieniu wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łysych, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych, Piekarni Jarosława Zakrzewskiego oraz firmie SPS HANDEL S.A. właścicielowi Zielonego Marketu w Łysych za spełnienie marzeń naszych dzieci!

  62. Finał IV Edycji Akademii Przyjaciół Pszczół

   Celem nadrzędnym akcji “Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, a w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.

   Wszystkie pszczołowate żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym. Pyłkiem karmią też swoje larwy. Jednocześnie zapylają, czyli przenoszą pyłek i umożliwiają roślinom zapłodnienie, a w rezultacie powstanie owocu. To właśnie pszczołowatym i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. Dzięki temu, że jest ich tak dużo i są tak różnorodne, mogą zapylać całą masę roślin i działać w różnych warunkach.

   Wczesną wiosną cała armia pszczół rusza do pracy – zapyla kwitnące sady, łany rzepaku i większość roślin będących surowcem do produkcji żywności. Według szacunków w naszej szerokości geograficznej rośliny owadopylne stanowią około 78 proc. gatunków. Bez udziału pszczół wiele gatunków roślin nie mogłoby się rozwijać lub ich uprawy dawałyby niewielkie plony.

  63. Jesień z Uśmiechem

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” z siedzibą w Łysych organizuje tego rodzaju imprezy dla Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych. Zadaniami stowarzyszenia jest m. in. zagospodarowywanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, udzielanie im pomocy w sprawach dla nich ważnych i trudnych, prowadzenie działalności profilaktycznej wobec występujących zagrożeń patologią społeczną, udzielanie wsparcia pedagogicznego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, czy też promocja nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

   Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez współpracę z podobnymi organizacjami i placówkami edukacyjnymi oraz z podmiotami, które wyrażają chęć niesienia pomocy innym. Zorganizowali ognisko dla podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych.

   W pierwszy piątek października w Łysych odbyło się ognisko Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. W spotkaniu wzięli udział podopieczni, ich rodzice oraz wychowawcy Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Łysych. Podczas imprezy dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez państwa Szulc z Łysych. Dodajemy, że wielkim zainteresowaniem cieszyła się trampolina oraz pieczenie ziemniaków i kiełbasek w ognisku”. Dzieci miały również możliwość korzystania z placu zabaw i wielu innych atrakcji. Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze i nadzieją na kolejne takie spotkanie.

  64. Danone - Podziel się Posiłkiem

   Od 11 lat Program Podziel się Posikiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci

   Dzięki zajęciom "Kiedy w brzuchu pusto..." uczniowie dowiedzieli się o istnieniu problemu niedożywienia ilościowego i jakościowego wśród dzieci. Poznali również konsekwencje niedożywienia i umieli rozpoznać objawy niedożywienia oraz jak prawidłowo się odżywiać.

   Wychowankowie mają świadomość ważnej roli i umiejętności dzielenia się i pomagania. Pomóc niedożywionym dzieciom poprzez zachęcenie do udziału w akcjach jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem.

  65. Wakacje 2014

   Informujemy, że Świetlica w okresie wakacyjnym otwarta jest w godzinach od 8:00 do 13:00. Zapraszamy.

  66. Dzień Dziecka

   Rodzinny Dzień Dziecka to już tradycja. Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” dla podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych zorganizowało wesołe obchody Dnia Dziecka, które odbyły się 30.05.201r w Sali Bankietowej „Krzyżewscy” w Lipnikach.

   Na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci malowania twarzy, badminton, zabawy z piłką, gry z nagrodami, ognisko z grillem, domowe wypieki oraz pyszne zimne lody. Wielką atrakcją cieszył się przejazd konno, każde dziecko chciało nie jeden raz zasiąść w siodle i poczuć się niczym jeździec z westernu. Razem z dziećmi we wspólnych zabawach mogli uczestniczyć ich rodzice. Wzmacnianie więzi rodzinnych i poznawanie sposobów wspólnego spędzania wolnego czasu z rodziną, było jednym z najważniejszym założeniem organizacji tegorocznego Dnia Dziecka.

   Szczególne podziękowania należą się rodzicom, wolontariuszom, Gminie Łyse oraz Przedsiębiorstwu Mięsnemu JBB, bez których pomocy organizacja imprezy byłaby nie możliwa.

  67. Życzenia Wielkanocne

   Kartka Wielkanocna
  68. Wyróżnienie Palmy Kurpiowskiej

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych odniosło kolejny sukces w XLV Konkursie Palmy Kurpiowskiej 2014. Palma w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych została wyróżniona przez komisję konkursową z uwagi na wysoki poziom artystyczny zgłoszonej do konkursu palmy.

   Zgłaszanych Palm urok i okazałość sprawia, że już od 45 lat organizowane są konkursy w Łysych. Artyzm ich wykonania i wysokość podtrzymuje tradycję, zachęcając zainteresowanych do jej kultywowania i starań by nie zaginął dawny kunszt wyrabiania palm. Kurpiowskie palmy są bardzo bogato zdobione kwiatami z kolorowej bibuły.

   Komisja uwzględniała sposób zdobienia, dobór kwiatów i kolorów. Niezwykła staranność wykonania w połączeniu z wrażliwością estetyczną twórców spowodowało, że palmy kurpiowskie są dziełem sztuki godnym najwyższego uznania.

  69. Zbiórka makulatury

   W ramach działań projektowych Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” przeprowadzono zbiórkę makulatury. W akcji uczestniczyli wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej. Zgromadzoną makulaturę przekazano do skupu firmy Stora Enso. Zostanie ona powtórnie wykorzystana do produkcji papieru.

   W naszą akcję zaangażowali się rodzice, pracownicy Urzędu Gminy, Gminna Biblioteka oraz okoliczne firmy, które przekazywały na rzecz stowarzyszenia makulaturę. Dzięki temu udało nam się zebrać rekordową ilość wynoszącą 1680 kilogramów.

   Warto dodać, że każde zebrane 70 kg makulatury to uratowane 1 drzewo (80-letnia sosna). Obecnie zebraliśmy 2855 kg makulatury, czyli już uratowaliśmy 40 drzew!!!

   Cel edukacyjny projektu, jakim jest zachęcenie dzieci i młodzieży do selektywnego zbierania surowców wtórnych, został osiągnięty, zaś wysiłek włożony w kształtowanie świadomości ekologicznej w szkołach zaowocuje w przyszłości właściwymi zachowaniami, służącymi poprawie naszego środowiska naturalnego, nie tylko wśród dzieci, ale również – pod ich wpływem – wśród dorosłych.

  70. Świetlica włącza się w „Tydzień z Internetem”

   Logo Tydzień z Internetem
   27 marca 2014 roku biblioteka w Łysych zaprasza osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

   Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonają się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom, sprawdzą również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem.

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” w Łysych organizuje spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbędzie się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

   Spotkanie zostanie zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange.

   Zapraszamy do Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych 27 marca 2014 roku o godzinie 15:00.

  71. Dotacja 2014

   Zarządzeniem 02/2014 Wójta Gminy Łyse z dnia 10-01-2014r. na realizację zadań publicznych Gmny Łyse w 2014r. z zakresu przeciwdziałania uzaleznieniom i patologiom społecznym dotację uzyskało Stowarzyszenie "Usmiech Dzieci". Zadanie pod nazwą "Świetlica mój drugi dom" będzie realizowane do dnia 15-12-2014r. Wiecej: sprawdź

  72. Qurier Świętego Mikołaja

   20 grudnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łysych odbyła się impreza, jakiej jeszcze nie było. Wszystko to za sprawą akcji „Qurier Świętego Mikołaja” organizowanej przez Fundację Przyjaciółka, do której przystąpiła Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza w Łysych prowadzona przez Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci”.

   Na początku grudnia wszystkie dzieci chętnie napisały listy do Świętego Mikołaja, w których zawarły swoje wymarzone prezenty oraz własnoręcznie wykonały kartki z świątecznymi życzeniami dla swojego darczyńcy. Wszystkie listy trafiły do organizatora akcji, czyli do Fundacji Przyjaciółka. Fundacja natomiast przekazała listy sponsorom, którzy spełnili wymarzone prezenty dla dzieci.

   Marzenia dzieci były różnorodne. Wychowankowie świetlicy prosili o gry komputerowe, sprzęt sportowy i edukacyjny, zabawki, słodycze czy też markowe ubrania. Podczas uroczystości emocje były wielkie a dzieci cieszyły się z otrzymanych prezentów. Radość w oczach i uśmiech na twarzach dzieci było wystarczającym dowodem, że akcja zakończyła się sukcesem.

   Kolejnym elementem imprezy było spotkanie opłatkowe dla dzieci i rodziców związanych z Świetlicą Opiekuńczo Wychowawczą. Wychowankowie przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, który został nagrodzony wielkimi brawami. Wzruszeń dopełniło dzielenie się dzieci wraz z dorosłymi opłatkiem oraz składanie sobie wzajemne życzeń a także wspólny świąteczny poczęstunek. W powietrzu było czuć „ducha” świąt Bożego Narodzenia.

   W imieniu wszystkich rodziców serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łysych, Fundacji Przyjaciółka oraz przygotowującym paczki pracownikom Grupy Edipresse Polska za spełnienie marzeń naszych dzieci!

  73. Dzień Pluszowego Misia

   Dziś, 25 listopada 2013 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

   Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie Morris Mitchom. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA.

  74. Jesień z Uśmiechem 2013

   W pierwszy piątek kalendarzowej jesieni, 28-09-2013r., w Agroturystyka - Sala Bankietowa „Krzyżewscy” w Lipnikach, odbyło się ognisko Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. W spotkaniu wzięli udział podopieczni Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych, rodzice i wychowawcy. Podczas imprezy dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez Państwa Krzyżewskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przejazdy bryczką oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami oraz kiełbaskami. Dzieci miały również możliwość korzystania z placu zabaw, boiska do koszykówki oraz sprzętu rekreacyjnego.

   Wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze i nadzieją na kolejne takie spotkanie.

  75. Kolorowe pudełeczka na drugie śniadanie od Xsensation

   "Przedstawiamy kolejną odsłonę naszej czerwcowej akcji „Prezent na Dzień Dziecka”. Wraz z właścicielami dyskoteki Xsensation w Myszyńcu odwiedziliśmy świetlice opiekuńczo-środowiskowe w Lelisie, Łysych i Myszyńcu. Dzieciom wręczyliśmy pudełeczka ze słodką niespodzianką, dostaliśmy w zamian radosny uśmiech i podziękowania.

   Kolejny przystanek to Łyse. Zawitaliśmy do Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. – Mi pudełeczko podoba się bardzo i będę nosił w nim jedzenie – stwierdził 6-letni Bartek Aptacy. Podobnego zdania był jego kolega. – Na pewno przyda mi się, bo wcześniej takiego pudełka nie miałem – dodaje 9-letni Kuba Pupek.

   – Każda akcja, która skierowana jest do dzieci, jest bardzo potrzebna i my jak najbardziej jesteśmy tu na „tak” – mówi Paweł Wędracki, współwłaściciel Xsensation, który kolorowe prezenty ufundował razem z Dawidem Zborowskim i Cezarym Żebrowskim. – Promujemy zdrowy styl życia, aby dzieci od małego pamiętały, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia."

   Źródło: Kurier Ostrołęcki

  76. I Rajd Rowerowy o Uśmiech Dziecka - Serafin 2013

   Wraz z rozpoczęciem wakacji odbył się rajd rowerowy podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci”. 25 kilometrowa trasa rajdu wiodła krętymi dróżkami, ścieżką rowerową oraz leśną drogą wprost do Rezerwatu Przyrody Torfowisko Serafin. Na mecie wyprawy czekało rozpalone ognisko z kiełbaskami i pysznymi pieczonymi ziemniaczkami.

   Wróciliśmy pełni wrażeń z planami na następną, tym razem dwudniową wyprawę rowerową.

  77. Spotkanie z policjantem

   W dniu 20 czerwca 2013 roku podopiecznych naszej Świetlicy odwiedził funkcjonariusz Posterunku Policji w Myszyńcu asp. Mariusz Ślubecki. Pan Mariusz, na co dzień pełni służbę na stanowisku dzielnicowego gminy Myszyniec.

   Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności podczas spędzania czasu wolnego na wakacjach, o sytuacjach, gdy konieczne jest użycie numeru alarmowego policji oraz do jakiego niebezpieczeństwa może prowadzić stosowanie środków pobudzających, palnie papierosów oraz używania narkotyków. Pan policjant wyczerpująco odpowiadał na pytania dzieci a także zademonstrował akcesoria policyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  78. Dzień Dziecka 2013

   Stowarzyszenie „Uśmiech Dzieci” zorganizowało Rodzinny Dzień Dziecka dla podopiecznych Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych.

   Na dzieci czekał szereg konkursów z nagrodami, sporo słodkości i ognisko z grillem. Dzieci oraz rodzice mogli sprawdzić swoje siły m.in. podczas przeciągania liny lub wytrzymałość w najdłuższym skakaniu na skakance. Odbył się również turniej gry siatkowej oraz konkurs na najwyższy skok na trampolinie.

   Dzień dziecka zdecydowane należał do udanych: pogoda wspaniała, dzieci wesołe i uśmiechnięte, a impreza pozostawiła w pamięci wiele niezapomnianych wrażeń.

  79. Ratownictwo i pomoc przedmedyczna

   „Zajęcia z ratownictwa przedmedycznego i udzielania pierwszej pomocy odbyły się 09.05.2013r. Poprowadziła je Pani Małgorzata Białczak nauczyciel ratownictwa medycznego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wychowankowie dowiedzieli się, w jaki sposób prawidłowo reagować w niesieniu pierwszej pomoc ludziom poszkodowanym. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach praktycznych z zakresu udzielania pomocy, wykonywanych na fantomach.

   Wychowankowie zgodnie stwierdzili, że zajęcia były bardzo ciekawe i pożyteczne. Bo dzięki nim mogą w przyszłości uratować komuś życie.

  80. Park Wodny Aquarium w Ostrołęce

   „Było fajnie“, „Super“, „Kiedy tu znowu wrócimy?“, takie zdania można było usłyszeć w autobusie w drodze powrotnej z pływalni. Dzieci były zachwycone. Całą podróż można było słuchać wrażenia ze zjeżdżalni z jej wieloma zakrętami, łaskotanie gejzerów, fontanny i przeprawę przez rwącą rzekę.

   Dwie godziny zabawy w wodzie zrobiły swoje, nikt nie miał siły wracać do domu :-) Żeby zregenerować siły wszyscy udali się do restauracji McDonald's. Teraz już mogliśmy wrócić do domu. Relację z wyprawy można obejrzeć w naszej galerii oraz facebook.

   Ps. W lato powtórka!!!

  81. Świetlicowy Dzień Gofra

   Cały dzień w naszej placówce unosił się bajeczny zapach smacznych gofrów. A to za sprawą pań wychowawczyń, które zorganizowały „Świetlicowy Dzień Gofra“. W wypiekach pysznych smakołyków przyłączyli się również nasi wychowankowie. Uśmiechu i zabawy był cały dzień. Więcej można zobaczyć w naszej galerii zdjęć na naszej stronie oraz facebooku.

  82. Życzenia Wielkanocne

   Radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzy Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci". Kartka Wielkanocna

  83. Palma Kurpiowska

   W tegorocznej 44 edycji konkursu "Palma Kurpiowska Łyse 2013", palma wykonana w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej Stowarzyszenia "Uśmiech Dzieci", w kategorii: zespołowe (pozostałe) zajęła II miejsce. Więcej informacji:Palma Kurpiowska

  84. Spotkanie „Usiądź na moim miejscu“

   Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza zorganizowała o godzinie 15:00 spotkanie „Usiądź na moim miejscu“. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013“, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć. Więcej informacji:Tydzień z Internetem

  85. Usiądź na moim miejscu

   Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza Stowarzyszenia Uśmiech Dzieci w Łysych zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 21 marca 2013 roku (czwartek) o godzinie 15:00 zaprasza dzieci z terenu Gminy Łyse na spotkanie „Usiądź na moim miejscu“. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013“, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

   Gościem specjalnym będzie Wójt Gminy Łyse Pan Wiesław Kowalikowski.

  86. Tydzień z Internetem

   Logo Tydzień z Internetem
  87. Wycieczka

   Dzisiejszego dnia dzieci z naszej świetlicy w Łysych wybrały się z Panią Wychowawczynią wykorzystać ostatnie uroki zimy. Zabawa oraz emocje jakie panowały podczas tej wycieczki są nie do opisania. Namiastkę tej przygody można obejrzeć na zdjęciach które są dostepne w naszej galerii oraz na naszym profilu na facebook.pl.

  88. Warsztaty Kultury Kurpiowskiej

   Zapraszamy członków Stowarzyszenia "Uśmiech Dzieci" oraz wszystkich chętnych do udziału w zajęciach promujących kulturę kurpiowską. Warsztaty odbędą się 16-03-2013r w Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych o godzienie 15:00. Zapewniamy miłą atmosferę przy herbacie oraz domowych kurpiowskich wypiekach.

  89. Nasza Świetlica

   Z dniem 1 lutego Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" rozpoczęło prowadzenie Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej w Łysych, współfinansowanej ze środków Urzędu Gminy Łyse. Nabór chętnych do uczestnictwa w zajęciach świetlicowych trwa do końca lutego. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia się do naszej placówki mieszczącej się przy Urzędzie Gminy w Łysych, w godzinach od 11:00 do 16:00. Zapraszamy!

  90. Dotacja

   Zarządzeniem 1/2013 Wójta Gminy Łyse z dnia 08-01-2013r. na realizację zadań publicznych Gmny Łyse w 2013r. z zakresu przeciwdziałania uzaleznieniom i patologiom społecznym dotację uzyskało Stowarzyszenie "Usmiech Dzieci". Zadanie pod nazwą "Moja nadzieja" będzie realizowane do dnia 15-12-2013r. Wiecej: www.gminalyse.pl/pliki/doc20130108145834.pdf

  91. Nowy Rok!

   Witamy wszystkich w Nowym Roku i życzymy dużo szczęścia!

  92. Nasza kampania

   Rozpoczęto kampanię informacyjną o naszej działalności na terenie gminy Łyse

  93. Jesteśmy w KRS

   Wpisano nas do Krajowego Rejestru Sądowniczego